Sertab Erener yıllar sonra Eurovision sahnesine geri dönüyor!

Sertab Erener, 2003’te 167 puanla (Belçika 165 puan, Rusya 164 puan) şampiyonluk kazandığı Eurovision Müzik Yarışması’nda yıllar sonra yeniden yer almaya hazırlanıyor.

İsveç’in Malmö şehrinde gerçekleşecek yarışmada eski Eurovision yıldızları da yarı finallerde şarkı söyleyecek. 7 Mayıs’taki birinci yarı finalin konuğu İsveçli popçu Benjamin Ingrosso olacak. 9 Mayıs Perşembe akşamındaki ikinci yarı finale ise daha önce Eurovision’da birincilik kazanan kadın sanatçılar misafir olacak. Gecede Sertab Erener, Everyway That I Can şarkısını seslendirecek.

2005’te Yunanistan’a birinciliği getiren Helena Paparizou “My Number One” ve 1999’da İsveç’i birinci yapan Charlotte Perrelli ise “Take Me to Your Heaven” şarkısıyla sahnede yer alacak. 68. Eurovision Şarkı Yarışması’nın büyük finali 11 Mayıs Cumartesi gecesi gerçekleşecek.

Sertab Erener, Eurovision davetini aldığı andan beri sıkı bir hazırlık sürecinde olduğunu belirtti. Sanatçı, Everyway That I Can’i daha önce duyulmamış bir versiyonunu Malmö Arena’da söyleyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir