İçişleri Bakanı Yerlikaya: “Bir Haftada 441 Bin 910 Araç ve Sürücüye İşlem Yapıldı”

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından 27 Haziran ile 4 Temmuz 2024 tarihleri arasında Emniyet ve Jandarma Trafik Ekipleri tarafından gerçekleştirilen trafik denetimlerine ilişkin önemli verileri resmi sosyal medya hesabında paylaştı.

Bu süre zarfında toplam 2 milyon 408 bin 77 araç denetlendi. Denetimlerde, mevzuata aykırı olarak ışıklı veya sesli uyarı işareti bulunan cihazları (çakar) kullanan 215 sürücüye işlem yapıldı. Hız ihlali yapan 115 bin 662 sürücü tespit edilirken, periyodik muayenesi yaptırılmamış 24 bin 738 araç da kontrol edildi.

Emniyet kemeri kullanmayan 23 bin 609 sürücüye ceza uygulanırken, sürücü belgesiz araç kullanan 14 bin kişi ve zorunlu mali sorumluluk sigortası bulunmayan 9 bin 287 araç sahibine de işlem yapıldı.

Toplamda, 441 bin 910 araç ve sürücüye çeşitli ihlaller nedeniyle işlem yapıldığı belirtildi.

Trafik kurallarına uyulmasının önemine “Hayatla Yarışılmaz” etiketi yaparak vurgu yapan Yerlikaya, “Lütfen trafik kurallarına harfiyen uyalım, aşırı hız yapmayalım. Emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim. Yolculuklar sizleri sevdiklerinize kavuşturmak için vardır, ayırmak için değil” ifadesinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir